سیاسی و اجتماعی

پایان قصه پر غصه بی آبی/ بشیرآباد تربت جام تا ۴ ماه دیگر از آب شرب لوله‌کشی برخوردار می‌شود

فرماندار تربت جام از کمک ۶ میلیارد تومانی بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی به مجتمع آبرسانی چشمه گل شامل روستاهای چشمه گل ، بشیرآباد ، یخک و گوربند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا(عبدالرحیم ساربانی) ، مرتضی حمیدی در جمع تعدادی از شوراها و دهیاران روستاهای چشمه گل ، بشیر آباد، قادر آباد و … گفت : با تامین اعتبار بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی مجتمع چشمه گل آبرسانی می شود.

وی افزود : با توجه به اینکه در شهرستان تعدادی از روستاها با تانکر دسترسی به آب داشتند این مهم در دستور کار مجموعه فرمانداری بوده و به دنبال یک راه حل مناسب و قابل نتیجه پیگیر موضوع شدیم که با پیگیری های ارزشمند آقای محمد رضا قربانی جامی  توانسیم این مشکل را حل کنیم .

حمیدی ادامه داد : با کمک ۶ میلیاردی بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی به مجتمع آبرسانی چشمه گل تا ۴ ماه آینده روستاهای چشمه گل ، بشیرآباد ، یخک و گوربند از نعمت آب شرب لوله کشی برخوردار می شوند .

وی در ادامه افزود: به لطف پرودگار توانستیم از این خیر عزیز برای روستاهای تقی آباد ، قادر آباد و رضا آباد کمک قابل چشمگیری را برای آبرسانی به این روستاها دریافت کنیم.

فرماندار تربت جام در این نشست ضمن تشکر از مدیر آبفای خراسان رضوی و تربت جام با اشاره به وضعیت اقلیمی شهرستان به لحاظ گرم و خشک بودن منطقه گفت : شهرستان تربت جام با توجه به خشکسالی‌های  اخیر و کمبود آب  زیرزمینی و برداشت آب از ۳۶۰ حلقه چاه‌های کشاورزی و مصرف بیش از حد آب در وضعیت بیماری کرونا دچار بحران کم ابی هستیم و باید با مصرف درست بتوانیم به این وضعیت کمک کنیم .

بشیرآباد یکی از روستاهای دهستان جامرود بخش مرکزی شهرستان تربت جام است که در ۲۷ کیلومتری مرکز این شهرستان قرار دارد و دارای ۱۳۲ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ نفر است که از آب آشامیدنی لوله کشی محروم است و از سال ۱۳۸۲  آبرسانی به این روستا توسط تانکر انجام می شود و مردم این روستا با مشکلات عدیده ای به خاطر کمبود آب مواجه بودند که انعکاس گوشه ای از مشکلات این روستا برای اولین بار  توسط خبرگزاری ایلنا باعث موج رسانه ای و بهره برداری رسانه های بیگانه قرار گرفت.

تیر ماه سال ۹۹

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا