اقتصادی و کشاورزیکسب و کار

مجتمع فرش دستباف صالح آباد تربت جام به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهارداشت: به منظور تقویت و گسترش اشتغال در حوزه فرش دستباف و با توجه به تاکید استاندار خراسان رضوی, اولین مجتمع متمرکز فرش دستباف در صالح آباد تربت جام افتتاح شد.

علی غفوری مقدم افزود: این مجتمع با سرمایه گذاری بخش خصوصی در فضایی به متراژ ۱۲۰۰ متر مربع احداث شده که با سالنی به متراژ ۳۳۰ متر مربع , یک کارگاه رنگرزی و ۵۰ دار قالی برای ۱۳۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است که تا ۲۰۰ نفر قابل افزایش است.

وی گفت: ظرفیت تولید سالانه این مجتمع ۱۵۰۰ متر مربع است و تا کنون ۹ میلیارد ریال در این زمینه سرمایه گذاری شده است.

وی تصریح کرد: بنا به اظهار نظر و قول مساعد استاندار خراسان رضوی،  حمایت های لازم از این هنر- صنعت در همه زمینه ها و ابعاد انجام می شود.

استاندار خراسان رضوی در حاشیه این مراسم ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجتمع، اظهار داشت: موضوع اشتغال همواره یکی از دغدغه های مسئولان است و دولت یازدهم اقدامات گسترده ای در این حوزه انجام داده است.

علی رضا رشیدیان افزود: با همکاری مطلوب دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در خراسان رضوی نرخ بیکاری استان از  14.2 درصد در فصل تابستان به ۱۰.۸ درصد در فصل پاییز کاهش یافت.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: برای تداوم این روند، دستگاه های اجرایی باید از بخش تولید و پروژه های اشتغال زای بخش خصوصی حمایت کنند و سیستم بانکی نیز برای تامین سرمایه در گردش و نقدینگی صنعت گران و کارآفرینان همکاری بیشتری داشته باشد.

وی اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا رونق اقتصادی پسا برجام در راستای اهداف اقتصادی دولت و مبتنی بر سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد.

وی تصریح کرد: توجه به اشتغال پایدار در روستاها و نقاط کم برخوردار، یکی دیگر از اولویت های دولت است که شاهد این مدعا اجرای طرح های اقتصادی مشارکتی و ایجاد شرکت های تعاونی توسعه می باشد.

گفتنی است؛ این مجتمع در سه شیف کاری با اشتغال مستقیم بیش از ۱۰۰ نفر  با هدف اشتغالزایی و تولید هدفمند آغاز به کار کرده است.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا