گردشگریمکان های گردشگری

روستا و مکان گردشگری،تفریحی و آبشارحیرت انگیزو زیبای ابدال آباد(تربت جام)

ابدال آباد درفاصله ی ۴۰ کیلومتری شمال غرب تربت جام در ۱۰ کیلومتری شهر نصرآباد واقع شده است، روستای کوهستانی دارای باغهای میوه بخصوص باغهایی گیلاس و آلبالو و وجود کوههای بهم چسبیده و آبشاری زیبا که باعث شده تا خیل کثیری از گردشگران در فصول مختلف سال به این روستا سفرنمایند و از جاذبه های طبیعی و مناظر زیبای آن لذت ببرند. ابدال‌آباد بهشت تربت جام است وجود ده‌ها هکتار باغ، رودخانه خروشان، آبشارها و چشمه‌های جوشان ویژگی‌های منحصر به فرد ابدال‌آباد است. این روستا در دهستان بالاجام قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲٬۱۹۲ نفر (۵۰۵خانوار) بوده‌است.

طبیعت بکر و فوق العاده

پارک طبیعی در حال احداث ابدال آباد مجموعه ای که چشم به راه توجه مسئولان مربوطه می باشد. تا همچنان گردشگران بیشتری این روستا را برای گذراندن اوقات خوشی انتخاب کنند.

ابدال آباد زیبای تربت جام

روستا ابدال آباد تربت جام یکی از جاذبه های طبیعی استان خراسان رضوی است که با رفتن به این مکان میتوانید از مناظر بکر آن استفاده کنید.

آدرس روستای ابدال آباد : خراسان رضوی، تربت جام، کیلومتر ۴۰ جاده مشهد

ابدال در لغت به معنای مردمان شریف و نیکوکار و بی بدیل میباشد و همانطور که از معنی لغتی آن بر می آید طبیعت ابدال آباد بی نظیر و بی بدیل است.

آبشار زیبای ابدال آباد

روستای ابدال آباد تربت جام در فاصله ی ۴۰ کیلومتری شمال غرب تربت جام در استان خراسان رضوی واقع شده است و طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای جمعیتی بالغ بر ۲۲۹۶ می باشد.

وجود ده ها هکتار باغ، رودخانه پرآب، آبشارها و چشمه های سرشار و جوشان حاکی از ویژگی های منحصر به فرد روستا ابدال آباد تربت جام می باشد.

از طرفی انتخاب این روستا به عنوان منطقه نمونه گردشگری و از سوی دیگر گزارشات طبیعت گردها از درگیری های به وجود آمده با جوامع بومی نشان می دهد که ابدال آباد بهشتی است که باید آباد شود.

تکه سنگ اعجاب اور در مسیر جریان آب ابدال آباد

گرچه به لحاظ طبیعت و توان بومی روستا قابلیت پذیرایی از گردشگران را دارد اما راه درازی تا آموزش در پیش است. هم گردشگران و هم جوامع بومی باید متوجه  اثرات حاصل از ورود گردشگر به این روستا باشند؛ و برای توسعه گردشگری در این منطقه برنامه ریزی کنند؛ بدیهی است که توسعه گردشگری بوم محور، بدون مشارکت جوامع بومی امری غیر ممکن است و تا زمانی که جوامع بومی و گردشگران تعامل سالمی نداشته باشند، ابدال آباد به واقع به یک منطقه نمونه گردشگری تبدیل نخواهد شد.

مکان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا